Technika

W jaki sposób przewozić rzeczy za pomocą przyczepki samochodowej?

W jaki sposób przewozić rzeczy za pomocą przyczepki samochodowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu właścicieli samochodów osobowych decyduje się na zakup przyczepy. Przydaje się ona bowiem zawsze wtedy, gdy trzeba gdzieś przetransportować większe przedmioty, nie mieszczące się w bagażniku ani kabinie pojazdu (materiały budowlane, maszyny itp.). Wiele dobrych i funkcjonalnych przyczep posiada w swojej ofercie ta specjalistyczna firma: https://carro.com.pl/produkty/przyczepy-carro-seria-gamma/. Użytkownicy takich konstrukcji muszą pamiętać o tym, aby przestrzegać konkretnych zasad i za każdym razem odpowiednio zabezpieczać ładunek, ponieważ jest to gwarancja bezpiecznego podróżowania.

Zadbajmy o każdy szczegół

Podstawowym czynnikiem wpływającym na komfort w trakcie przewożenia rzeczy przyczepą samochodową jest jej odpowiedni rozmiar oraz zastosowane w konstrukcji elementy bezpieczeństwa, takie jak hamulec najazdowy i amortyzatory. Bezpośrednio przed rozpoczęciem jazdy należy koniecznie upewnić się, że przyczepa jest właściwie zamocowana do haka holowniczego, oświetlenie funkcjonuje prawidłowo, a wszystkie śruby są dokładnie dokręcone. Ogromne znaczenie ma ponadto odpowiedni załadunek towaru. Zabronione jest przede wszystkim przekraczanie ładowności konstrukcji – informacje na ten temat znajdziemy zawsze w jej dokumentach rejestracyjnych. Poza tym zwracajmy dużą uwagę na to, aby ciężar został równomiernie rozłożony, bo w przeciwnym razie istnieje ryzyko wypadku (a jednocześnie unieważnienia ewentualnego roszczenia reklamacyjnego z naszej strony). Oto kolejne niezwykle istotne wymogi:

– szerokość samochodu wraz z ładunkiem wystającym poza jego krawędzie nie może przekraczać 2,55 m, a sam przedmiot nie powinien wystawać dalej niż na 23 cm,

– długie rzeczy nie mogą znajdować się poza obrysem auta na odległość powyżej 2 m,

– ładunek wystający z przodu lub z boku musi koniecznie zostać oznaczony chorągiewką w kolorze pomarańczowym (ewentualnie dwoma pasami białymi oraz czerwonymi),

– towar wystający z tyłu wymaga oznaczenia pasami barwy białej i czerwonej (o powierzchni mniejszej niż 1000 cm2), umieszczonymi na nim samym albo na specjalnej tarczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*