Bez kategorii

W jakim celu są wykonywane badania magnetyczno-proszkowe?

W jakim celu są wykonywane badania magnetyczno-proszkowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania magnetyczno-proszkowe wykonuje się w celu określenia czy magnes jest falisty, spolaryzowany i/lub oszacowania jego podatności magnetycznej. Badania sondą magnetyczną wykonuje się w celu wykrycia korozji i ubytków metalu w metalowych połączeniach elektrycznych, maszynach i urządzeniach.

Do czego się wykorzystuje?

Badania sondą magnetyczną wykorzystują narzędzie magnetyczne do pomiaru prądu elektrycznego, który przepływa przez metale. Metoda ta pozwala wykryć korozję i nieszczelności otworkowe w rurach, silnikach i innych elementach mechanicznych. Badania sondą magnetyczną są również stosowane do wykrywania pustych przestrzeni lub pęknięć w rezystorze lub kondensatorze. Test ten wykonuje się w celu określenia podatności magnetycznej obiektu. Sonda magnetyczna jest ręcznym urządzeniem, które mierzy prąd elektryczny, który przepływa przez metal, gdy jest on umieszczony w polu magnetycznym.

Do czego służy?

Badanie sondą magnetyczną wykorzystuje narzędzie magnetyczne do pomiaru prądu elektrycznego, który przepływa przez metale. Metoda ta pozwala wykryć korozję i nieszczelności otworkowe w rurach, silnikach i innych elementach mechanicznych. Badanie sondą magnetyczną jest również stosowane do wykrywania pustych przestrzeni lub pęknięć w rezystorze lub kondensatorze. Badanie sondą magnetyczną jest również stosowane do badania właściwości magnetycznych metali żelaznych i niemetali. Metoda ta może być stosowana do wykrywania zanieczyszczeń magnetycznych w materiałach, takich jak tlenek żelaza lub inne tlenki. Badania sondą magnetyczną są również stosowane do określenia, czy materiał jest magnetycznie polarny lub niespolaryzowany, jak również jego podatności magnetycznej. Więcej informacji można uzyskać na tej stronie https://ndtgorka.com.pl/badania-magnetyczno-proszkowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*