Life & Style

Wentylacja – w jakich lokalach mamy obowiązek jej instalacji?

Wentylacja – w jakich lokalach mamy obowiązek jej instalacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie lubi komfortu, jaki zapewniają klimatyzowane pomieszczenia. Szczególnie doceniamy je w upalne dni, kiedy z nieba leje się żar. Wówczas wejście do chłodniejszej przestrzeni jest niczym zanurzenie się w chłodnej wodzie.

Nie tylko dla ochłody

Według ogólnych wytycznych wentylację należy instalować w każdym pomieszczeniu przeznaczonym do pobytu ludzi, szczególnie w tych bez otwieranych okien oraz wszędzie tam, gdzie ze względów zdrowotnych, technicznych i bezpieczeństwa konieczne jest zadbanie o wymianę powietrza. Wbrew powszechnym przekonaniom wentylacja nie tylko zapewnia odczuwalnie niższą temperaturę, ale także ma decydujący wpływ na czystość i wilgotność względną powietrza.

Dlatego też montaż instalacji jest absolutnie niezbędny zarówno w budynkach mieszkalnych, hotelach czy innych obiektach noclegowych, ale też w zakładach pracy, miejscach publicznych czy urzędach. Wymóg ten dotyczy oczywiście wszystkich lokali gastronomicznych jak restauracje, bary, puby i kawiarnie oraz hal produkcyjnych, kuchni, sklepów i hurtowni. Wiele miejsc, które odwiedzamy na co dzień, jest wyposażonych w systemy wentylacyjne, choć pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Są to na przykład stacje benzynowe, apteki, banki czy przychodnie lekarskie.

Jeśli interesuje Cię montaż układu jakim jest wentylacja Szczecin i okolice to miejsca, gdzie znajdziesz firmy zajmujące się zarówno projektowaniem, jak i instalacją rozmaitych systemów. Jedną z nich, cieszącą się wieloma pozytywnymi opiniami jest Clima Comfort.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*