Life & Style

Wesele w stylu vintage – jak je zaplanować?

Wesele w stylu vintage – jak je zaplanować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesela można przygotować w różnej formie. Niektóre są bardzo nowoczesne i niemal zupełnie odchodzą od klasyki, lecz popularnością cieszy się także styl vintage. Można go zaprezentować na kilka sposobów, natomiast ogółem ma on nawiązywać do minionych lat. Jest to zatem rozwiązanie mocno odwołujące się do tradycji, dzięki czemu cała impreza ma wyjątkowy charakter. Jak zaplanować takie wydarzenie? 

Dekoracje

Przy wystroju sali weselnej z pewnością warto posiłkować się wyjątkowymi gadżetami z minionych epok, które często można znaleźć choćby na lokalnych targach. Mogą to być również nowe elementy, lecz stylizowane na dawne czasy. Mile widziane są też wszelkie dodatki z akcentami ze starego złota lub srebra. Można się także pokusić o wykorzystanie antyków, a więc choćby zabytkowych maszyn, telefonów oraz oczywiście pamiątkowych zdjęć. Na stole koniecznie powinna się znaleźć elegancka zastawa oraz kompozycje kwiatowe. W tej formie możliwe jest też nawiązywanie do stylu rustykalnego, a więc choćby naturalnych elementów drewnianych. Ciekawym pomysłem będą zatem winietki weselne umieszczone w małych drewienkach. W przypadku ozdób materiałowych, szczególnie odpowiednie będą te z koronkami.

Stroje

Oczywiście stroje również powinny być dopasowane do stylu wesela. W przypadku Panny Młodej może to być koronkowa suknia czy taka ze złotymi zdobieniami lub perłami. Te ostatnie na pewno powinny się znaleźć w dodatkach do sukni. U Pana Młodego charakter takiego wydarzenia mogą odzwierciedlać ciekawe szelki, mucha czy kamizelka w dawnym stylu. Oczywiście podstawą jest elegancki garnitur czy też smoking. Z pewnością przygotowując zaproszenia na ślub i wesele, warto zawrzeć w nich informacje, iż całość będzie przygotowywana w charakterze nawiązującym do dawnych lat. Wtedy także goście wybiorą stosowne stroje, dzięki czemu dobrze dopasują się do ogólnej koncepcji i sami będą się czuli swobodniej.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*