Technika

Wybór opon na lato – ich właściwości i wiodące marki na rynku

Wybór opon na lato – ich właściwości i wiodące marki na rynku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno nowych opon nie jest proste. Na rynku jest dostępnych dużo marek, oferujących różną klasę ogumienia. Chcąc wybrać odpowiednie opony do swoich potrzeb, musimy się najpierw zastanowić, czego od nich oczekujemy i jakie fundusze możemy na nie przeznaczyć.

W poszukiwaniu idealnych opon

Duże koncerny oferują ogumienie dla różnych przedziałów cenowych. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, na przykład na opony dostępne na stronie https://plusgum.pl/producenci-opon/kabat. Kierowca ma do wyboru klasę ekonomiczną, średnią oraz premium. W zależności od przedziału inny będzie stosunek jakości do ceny. Rzecz jasna im droższe opony, tym lepiej będą się sprawować na drodze. 

Najtańsze ogumienie stawia na tradycyjność i maksymalną funkcjonalność. Będą odpowiednie w średnich warunkach miejskich, dla kierowców, którzy nie pokonują rocznie dużych przebiegów. Marki specjalizujące się w modelach ekonomicznych to Barum, Dayton, Sava czy Dębica. Opony z półki wyżej stawiają już na dobry balans między ceną a jakością. Sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, jak i na dalszych trasach. Opony klasy średniej gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, wygodę i niezawodność przy cenie, która nie odstrasza. Do tej klasy opon należą marki BFGoodrich, Uniroyal, Firestone czy Fulda. Najdroższe opony klasy premium to ogumienie, które poradzi sobie każdych warunkach pogodowych. To tutaj wykorzystuje się badania i innowacje, pionierskie rozwiązania, dzięki czemu kierowca otrzymuje największą możliwą jakość. Marki, jakie możemy znaleźć w tym przedziale to opony Goodyear, Continental, Bridgestone, Michelin, Pirelli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*