Wszystko wokół domu

Z jakich materiałów zrobiona jest ściana prysznicowa?

Z jakich materiałów zrobiona jest ściana prysznicowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o ścianki prysznicowe, masz wiele możliwości wyboru. Jest wiele materiałów do wyboru, a każdy z nich oferuje inne korzyści. Oto tylko niektóre z możliwości:

Blok szklany

Pustak szklany to ulubiony materiał z dawnych lat, który jest nadal popularny. Wykonany jest z wydrążonych bloków szkła, które zostały połączone zaprawą, dzięki czemu jest łatwy w instalacji i wodoodporny.

Płytki porcelanowe

Płytki porcelanowe można stosować na ścianach i podłogach prysznica, ale nie na suficie, ponieważ są zbyt ciężkie. Takie rozwiązanie jest dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, co ułatwia dopasowanie go do istniejącego wystroju lub stworzenie własnego wyglądu.

Płytki z kamienia naturalnego

Płytki z kamienia naturalnego to jedna z najpopularniejszych opcji dla ścian prysznicowych, ponieważ oferują ponadczasowe piękno, które nigdy nie wychodzi z mody, a dodatkowo są niezwykle trwałe i łatwe do czyszczenia – wystarczy spłukać je zwykłą wodą! Możesz również nabyć płytki z kamienia naturalnego we wzorach mozaikowych, aby uzyskać jeszcze bardziej luksusowy wygląd.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to kolejny dobry wybór na ściany prysznica, ponieważ są łatwe w czyszczeniu i wystarczająco wytrzymałe, by stosować je zarówno na podłogach, jak i ścianach w łazience (ale nie na sufitach). Najpopularniejszym rodzajem jest glazura ceramiczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*