Technika

Zapalniczki na benzynę – czym się charakteryzują?

Zapalniczki na benzynę – czym się charakteryzują?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalniczki na benzynę przeznaczone są przede wszystkim do zapalania papierosów. Prawda jest jednak taka, że można je stosować w bardzo wielu sytuacjach, dlatego też cieszą się tak dużą popularnością wśród osób, które na co dzień muszą korzystać z ognia.

Najważniejszymi cechami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zapalniczki benzynowej są:

Pojemność zbiornika zapalniczki 

zapalniczki benzynowe mają ograniczoną pojemność i jeśli chcesz z nich dużo korzystać, będziesz musiał je regularnie uzupełniać. Najlepiej kupić model z bardzo dużym zbiornikiem (15 ml), co pozwoli Ci na dłuższe użytkowanie bez konieczności uzupełniania paliwa.

Rodzaj paliwa 

istnieją dwa rodzaje paliwa: płynne i stałe. Paliwa płynne to te, które występują w kartuszach, które można kupić w każdym sklepie lub na stacji benzynowej; są one bardziej odpowiednie dla palaczy, ponieważ ich płomienie są bardziej stabilne niż te, które wytwarzają paliwa stałe, takie jak woski czy parafina. Warto zauważyć, że paliwa płynne spalają się czyściej niż stałe (takie jak parafina), co oznacza, że wytwarzają mniej dymu i zapachu, gdy są używane w pomieszczeniach – dlatego wiele osób woli je od innych rodzajów zapalniczek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*