Technika

5 sposobów na ochronę smartfona

5 sposobów na ochronę smartfona
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony, które dzisiaj są dostępne na rynku, mogą już w pełni zasłużenie nosić miano kieszonkowych komputerów osobistych. Jednak pomimo mnogości funkcji i wysokiej mocy obliczeniowej, są również podatne na uszkodzenia. Dlatego też publikujemy poradnik, w którym wyszczególniliśmy pięć sposobów na skuteczną ochronę telefonu.

  1. Najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem smartfona jest ekran. Dlatego trzeba chronić go bardzo skutecznie. W tym celu najlepiej zakupić folię ochronną, a jeszcze lepiej szkło hartowane. Wtedy nie będzie możliwości, by oryginalną szybkę porysować, a w razie upadku znacznie spada szansa na rozbicie jej.

  2. Równie łatwo uszkodzić samą obudowę urządzenia, zwłaszcza wtedy, gdy nosimy smartfon na przykład z kluczami w jednej kieszeni. Wtedy najlepszym wyjściem jest włożenie telefonu do specjalnego etui. Na każdy model dostępne jest dedykowane etui, dzięki czemu urządzenie pasuje do niego idealnie.

  3. Upadek może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń, najgorsze wydaje się pęknięcie ekranu, który najczęściej jest szklany. Dlatego powinniśmy zawsze stosować szkło hartowane. Dzięki niemu ryzyko, że ekran pęknie w razie upadku, jest znikome.

  4. Niektóre smartfony mają całą obudowę wykonaną ze szkła. Powoduje to, że wybitnie łatwo jest je uszkodzić. Dlatego też do wielu z nich sam producent dołącza pokrowiec, tak jest choćby w przypadku etui Lenovo K6 Note. Kupując ten telefon możemy od razu otrzymać dedykowane etui dla niego.

  5. Ostatni sposób, jaki przedstawimy, nie będzie już tyczył się dodatkowych usprawnień zabezpieczających. Powinniśmy mieć i szkło hartowane, i odpowiednie etui, ale przede wszystkim szanować nasze urządzenie i ostrożnie się z nim obchodzić. W końcu jeśli wydajemy na coś kilka tysięcy złotych, to nie po to, by za chwilę je zniszczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*