Zdrowe ciało

Automatycznie zapisany szkic

Automatycznie zapisany szkic
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób myśli, że dbanie o formę musi być skomplikowane. Podstawą są zdrowa, zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia fizyczne.

Duża nadwaga, a aktywność fizyczna

Jeśli mamy dużo zbędnych kilogramów do zrzucenia, to powinniśmy zdecydować się na ćwiczenia, które nie obciążają nadmiernie stawów. Warto postawić na regularne wizyty na basenie. Zalecane jest też orbitreków. Ćwiczenia na tym sprzęcie nie obciąża stawów, w przeciwieństwie do biegania. Treningi powinny być regularne, z biegiem czasu warto zwiększać ich intensywność. Starajmy się wprowadzić do naszego życia, jak najwięcej ruchu. Windę zamieńmy na schody. Zamiast samochodu wybierajmy spacery czy jazdę rowerem. Efekty nie będę natychmiastowe czy bardzo spektakularne, ale z biegiem czasu zauważymy poprawę kondycji i utratę wagi.

A co z dietą?

Żadna dieta cud nie daje długotrwałego, efektu. Prędzej czy później kilogramy wrócą ze zdwojoną siła. Najlepiej postawić na zdrową, zbilansowaną dietę. Dominować w niej powinny  owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso, ryby i strączki. Ograniczmy słodycze, słodkie, gazowane napoje, słone przekąski. Nasz codzienny jadłospis powinien być urozmaicony, dzięki temu dostarczymy sobie  odpowiednią dawkę witamin i minerałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*