Zdrowe ciało

Badania oczu – Pamiętaj, żeby wykonywać je regularnie!

Badania oczu – Pamiętaj, żeby wykonywać je regularnie!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ważne jest, aby mieć regularne badania oczu. Optometria to praktyka medyczna i chirurgiczna, która obejmuje pomiar widzenia, ocenę jego wad oraz korekcję tych wad za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Wejdź na stronę https://blochoptyk.pl/przyjdz-do-bloch-optyk/optometryczne-badanie-wzroku żeby przeczytać więcej.

Kim jest optometrysta?

Optometrysta to lekarz, który spełnił niezbędne wymagania, aby praktykować optometrię. Optometrysta bada Twoje oczy, aby określić, czy potrzebujesz soczewek korekcyjnych, takich jak okulary lub soczewki kontaktowe. W niektórych przypadkach, badanie oczu może ujawnić podstawowy problem z widzeniem lub stan, który wymaga leczenia przez specjalistę medycznego, takiego jak okulista (lekarz od oczu).

Do czego służy optometria?

Optometryczne badanie oczu jest wykonywane w celu określenia, czy istnieją jakiekolwiek oznaki choroby, które wpływają na Twoje widzenie. Jeśli podczas badania oka zostanie wykryty problem, optometrysta wyjaśni, co to jest i jak można to leczyć. Jeśli podczas badania wzroku nie zostaną wykryte żadne problemy, nie oznacza to, że nie mają Państwo żadnych problemów ze wzrokiem, oznacza to po prostu, że nie zostały one wykryte w tym czasie.

Jak to wygląda?

Podczas badania optometrysta użyje kilku różnych narzędzi diagnostycznych, aby zmierzyć Państwa ostrość widzenia, wykryć wszelkie ubytki lub upośledzenia pola widzenia oraz ocenić stan zdrowia nerwu wzrokowego. Obejmuje to użycie retinoskopu (specjalnego narzędzia powiększającego), oftalmoskopu (oświetlonej soczewki powiększającej) i biomikroskopu z lampą szczelinową (mikroskopu, który pozwala na obejrzenie z bliska przedniej części oka).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*