Life & Style

Życiowe problemy – gdzie uzyskać wsparcie?

Życiowe problemy – gdzie uzyskać wsparcie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Życie z reguły nie jest usłane różami, i wie o tym każdy. Jednak przez długi czas zwrócenie się do psychologa lub nawet psychiatry z problemami było czymś wstydliwym. Nikt nie chciał się przyznać przed znajomymi czy też rodziną lub nawet partnerem, że ma problemy, z którymi nie może sobie samotnie poradzić. Na szczęście, społeczeństwo w którym przyszło nam żyć staje się coraz bardziej świadome, i uzyskanie odpowiedniej pomocy psychologicznej, bądź psychiatrycznej jest o wiele łatwiejsze. Nie wiąże się to już z traumą bycia „naznaczonym”. Chodzenie do takiego specjalisty jest powszechnie akceptowalne we wszystkich kręgach środowiskowych i traktowane jest jako typowa, a wręcz niezbędna pomoc lekarska.

Jak wybrać odpowiednią terapię?

Wiadomo, że trauma traumie nierówna. Przed wybraniem odpowiedniej terapii, warto skonsultować się ze specjalistą, najpierw telefonicznie, a później na spokojnie w cztery oczy, żeby zobaczyć, czy terapeuta spełnia nasze wymagania. Przed wybraniem gabinetu, takiego jak np. https://warszawa-psychoterapia.com.pl, warto poczytać o konkretnym miejscu i ludziach, którzy są tam zatrudnieni oraz jakiego typu terapie są tam prowadzone. W dzisiejszych czasach, gdy często jesteśmy przepracowani, przemęczeni i nic nie sprawia nam już radości, może to sugerować, że dzieje się w naszym życiu coś, co staramy się zignorować. Psychoterapia pomaga otworzyć się na potencjalny problem, zrozumieć go, a następnie rozwiązać. Specjalista przyjmie rolę przewodnika, który poruszając się po odmętach umysłu, wykryje i zdiagnozuje przyczyny naszego złego samopoczucia.

Oprócz terapii indywidualnych można znaleźć również zajęcia dla par, które czują, że w ich związku pojawiły się problemy, ale nie chcą z niego rezygnować i zamiast tego, starają się go uratować. Każde spotkanie z psychoterapeutą wymaga zaufania w stosunku do osoby, która będzie prowadziła każdą sesję, dlatego w miarę możliwości warto porozmawiać z potencjalnym terapeutą „od serca”, żeby czuć się przy nim swobodnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*