Life & Style

Aloes – czym jest i jakie cenne właściwości dla organizmu posiada

Aloes – czym jest i jakie cenne właściwości dla organizmu posiada
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes jest rośliną pochodzącą z Afryki i Azji. Roślina ta jest wykorzystywana od tysięcy lat ze względu na swoje właściwości lecznicze. Stwierdzono, że ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, co sprawia, że jest skutecznym lekiem na wiele dolegliwości zdrowotnych.

Co to jest aloes?

Aloes pochodzi z rośliny Aloe barbadensis, która rośnie w klimacie tropikalnym. Wewnętrzny żel z liści jest wykorzystywany w produktach do pielęgnacji skóry i innych zabiegach upiększających. Aloes zawiera ponad 75 witamin i minerałów, które pomagają promować zdrową skórę i włosy. Może on też być spożywany, o czym świadczy chociażby sok z aloesu, który można bez żadnych skrupułów pić.

Korzyści z używania aloesu dla zdrowia skóry

Aloes może być stosowany miejscowo, aby poprawić wygląd skóry i ogólny stan zdrowia. Żel wewnątrz liścia zawiera składniki odżywcze, które pomagają poprawić elastyczność skóry, łagodzą stany zapalne i nawilżają suche komórki skóry. Posiada również właściwości przeciwstarzeniowe, które mogą zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, jednocześnie wspierając produkcję kolagenu w tkankach skóry, aby zachować jej młody wygląd na dłużej. Aloes jest również znany z tego, że pomaga w gojeniu się ran szybciej niż zwykle dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym.

Może być również stosowany w leczeniu trądziku, łuszczycy i egzemy. Wykazano nawet, że pomaga osobom z trądzikiem różowatym, który jest przewlekłym stanem powodującym zaczerwienienie, zapalenie i wypryski na twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*