Technika

Filtry do instalacji wentylacyjnych i klimatyzacji

Filtry do instalacji wentylacyjnych i klimatyzacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja i wentylacja to dwa systemy, które odpowiadają za nasze dobre samopoczucie i korzystnie wpływają na temperaturę oraz ilość powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Za ich sprawne działanie odpowiada szereg istotnych systemów i elementów, w tym również filtry.

Dlaczego w wentylacji i klimatyzacji filtr jest konieczny?

W każdym urządzeniu, które odpowiada za jakość powietrza oraz temperaturę panującą w pomieszczeniu, niezbędne jest zastosowanie filtra, który służy do wyłapywania cząstek stałych (pyłów). Ma on podwójne zadanie. Po pierwsze odpowiada za to, że powietrze, które jest następnie zwracane do obiegu w pomieszczeniu, ma wyższą jakość i jest przyjaźniejsze dla użytkownika. Po drugie, zabezpiecza sam wentylator lub klimatyzację przed uszkodzeniem silniczka.

Filtr kieszeniowy G3. Czym się charakteryzuje?

Jednym z często wykorzystywanych w klimatyzacjach i wentylacjach filtrów jest model kieszeniowy G3, dostępny pod adresem https://www.filterpoz.pl/klasy-filtrow/g-3/. Zbudowany jest w postaci kieszeni filtracyjnych, które umieszczone są w standardowych ramkach o grubości 25 mm (lub 20 mm). Co ważne, filtr tego typu cechuje się małymi oporami powietrza, co pomaga w przyspieszeniu i ułatwieniu przepływu powietrza.

Filtry typu G3 odpowiadają klasie filtracji zgodnej z normą PN-EN-779 EU-3, ze średnią skutecznością 85%. Oznacza to dużą pyłochłonność, która jest wystarczająca do zastosowania go w miejscach wymagających stosunkowo wysokiej czystości, jak przemysł spożywczy, szpitale czy miejsca użyteczności publicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*