Wszystko wokół domu

Jak przewieźć duży mebel do nowego mieszkania?

Jak przewieźć duży mebel do nowego mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością przewiezienia swojego dobytku do nowego miejsca. I, o ile w przypadku niewielkich przedmiotów wystarczy zwykły samochód osobowy, tak duże sprzęty mogą być już nieco problematyczne. Jak sobie z tym poradzić i możliwie szybko oraz bezpiecznie przewieźć nawet największe meble?

Demontaż – tylko z instrukcją

Posiadając meble o rozmiarach, które nie pozwalają na transport zwykłym samochodem, tak naprawdę można skorzystać z dwóch rozwiązań: zdemontować je lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Pierwsza z opcji jest z jednej strony tańsza, a z drugiej – istnieje ryzyko, że nie będziesz w stanie złożyć danego mebla z powrotem. I dlatego należy się na nie decydować tylko w sytuacji, kiedy posiadasz szczegółową instrukcję składania lub jest to bardzo prosto. Nie można też zapomnieć o konieczności pakowania oraz dobrego zabezpieczenia każdego, nawet najmniejszego elementu. Najlepiej wszystkie części wpakować do jednego kartonu, a wszelkie śrubki zabezpieczyć w woreczku lub słoiku i dodatkowo oznaczyć.

Profesjonalny transport – bezpieczeństwo

Najczęściej posiada się co najmniej kilka wielkogabarytowych sprzętów i mebli. I może się okazać, że mimo demontażu będzie trudno je przewieźć lub wszystkie rzeczy nie zmieszczą się do auta. A wtedy będzie trzeba przynajmniej kilka razy jeździć w tę i z powrotem, co wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem będzie wtedy taxi bagażowe, które szybko, bezpiecznie i profesjonalnie przewiezie Twoje rzeczy – choćby te największych rozmiarów. W Gdańsku można skorzystać z usług np. tej firmy http://personatrans.pl/bagazowka.html. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób sporo stresu i nerwów, a wszystko dotrze na miejsce o wyznaczonej porze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*