Life & Style

Kto może korzystać z pomocy psychologicznej?

Kto może korzystać z pomocy psychologicznej?

Luca Sammarco/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa głowa jest równie ważna co reszta ciała. Jeżeli u siebie bądź swoich bliskich zaobserwujemy więc jakiekolwiek problemy natury psychologicznej, absolutnie nie powinniśmy ich ignorować. W niektórych przypadkach, poza wsparciem rodziny i przyjaciół, niezbędna jest również pomoc specjalisty. Kto i w jakich sytuacjach powinien poprosić o nią psychologa?

Gdy cierpi dorosły

Długotrwałe poczucie przygnębienia, poważne kłopoty w pracy oraz w domu, problemy bliskich nam osób – to wszystko ma bezpośredni wpływ na naszą psychikę. Jeżeli czujemy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym sami, nie wstydźmy się zwrócić o pomoc do profesjonalistów. Dzisiejsze tempo życia przytłacza wielu z nas. Wizyty u psychologa nie są przez społeczeństwo stygmatyzowane, jak miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu. Dajmy więc sobie szansę. Terapia psychologiczna w Warszawie pozwoli nam spojrzeć na nasz problem z nowej perspektywy i szybciej się z nim uporać.

Lek na dziecięce rozterki

Dolegliwości o podłożu psychicznym nie dotykają jedynie dorosłych. Coraz częściej z tego powodu cierpią również dzieci. Zmartwień, które trapią najmłodszych, nie można bagatelizować, nawet jeżeli wydają się one błahe. Gdy zauważymy więc, że nasze dziecko codziennie wraca ze szkoły smutne, zaoferujmy mu pomoc. Czasami wystarczy zwykła rozmowa. Przypadłość może być jednak na tyle poważna, że niezbędna będzie terapia u psychiatry dziecięcego, o czym można przeczytać na https://www.centrum-ja.com.pl/psychiatra/dzieci-mlodziez/. Specjalista, którego doświadczenie poparte jest latami praktyki, lepiej zrozumie najmłodszego pacjenta oraz przyczyny jego frustracji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*