Life & Style

Plastikowe czy metalowe – jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać

Plastikowe czy metalowe – jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując okulary przeciwsłoneczne, powinniśmy kierować się nie tylko ceną, marką czy dodatkowymi funkcjami, ale również wygodą. Wybór odpowiedniego rodzaju ramki odgrywa ogromną rolę. Wpływa na komfort noszenia, a tym samym na zapewnienie odpowiedniej ochrony przed słońcem. Na rynku istnieje kilka rodzajów ramek. Najpopularniejszymi wśród nich są plastikowe oraz metalowe. Które będą dla nas lepsze? Oto porównanie.

Okulary plastikowe

Ten rodzaj okularów jest również często nazywany „lekkim” ponieważ dzięki ramce wykonanej z plastiku, waży niewiele, przez co noszenie ich jest dużo wygodniejsze niż w przypadku okularów metalowych. Ramki plastikowe występują w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu wybór modeli na https://www.opticdesign.pl jest naprawdę zróżnicowany. Ich główną wadą jest mniejsza odporność na uszkodzenia i wysokie temperatury oraz brak nanośników, które umożliwiają dokładniejsze dopasowanie do nosa.

Okulary metalowe

Cechują się dużą wytrzymałością i trwałością. Kupując je mamy pewność, że posłużą przez wiele lat, na co relatywnie wpływa także ich cena. Metalowe okulary przeciwsłoneczne będą dobrym wyborem również dla osób ceniących sobie wygląd, gdyż taki rodzaj prezentuje się na twarzy bardzo schludnie. Wadą tego typu ramki jest zasadniczo niewielki wybór modeli. Są też cięższe, przez co osoba nosząca je może początkowo odczuwać dyskomfort.

Co w przypadku gdy nie znaleźliśmy odpowiednich okularów dla siebie?

Jeśli nie możemy zdecydować się na konkretny wybór, warto udać się po poradę do specjalisty, który pomoże nam w znalezieniu i dopasowaniu tych idealnych. Kupno okularów z dobrego źródła, np. w salonie optycznym gwarantuje nam wysoką jakość i odpowiednią ochronę dla naszych oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*