Zdrowe ciało

Nadchodzi miesiączka – z czego można skorzystać?

Nadchodzi miesiączka – z czego można skorzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewątpliwie miesiączka to czas, w którym kobieta potrzebuje zadbać sama o siebie. Kojarzony jest zazwyczaj z bólem, który można złagodzić dzięki zastosowaniu różnych zabiegów. Korzystne mogą być na pewno ćwiczenia rozciągające oraz zdrowa dieta. Podczas miesiączki stosowane są oczywiście również tampony i podpaski. Ich nowa generacja sprawia, że kobieta w tym okresie może poczuć się dobrze w swoim ciele.

Tampony ekologiczne – czy opłaca się z nich korzystać?

Tampony ekologiczne są efektem mody na eko, ale czy na pewno tylko dlatego warto się nimi zainteresować? Taki produkt zawiera przede wszystkim mniej chemii oraz plastiku. Zwykłe tampony zawierają chemikalia oraz sztuczne składniki, które są niekorzystne dla zdrowia. Ekologiczne tampony również mogą być jednorazowego użytku. Wykonane są z czystej bawełny. Natomiast ich opakowanie rozkłada się szybko i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Na rynku dostępne są również ekologiczne tampony i podpaski wielokrotnego użytku, które można wyprać w pralce.

Podpaski ekologiczne – dlaczego warto?

Przykładowa oferta podpasek na stronie https://gentleday.pl/produkty/podpaski pokazuje jak olbrzymi wybór jest dostępny wśród ekologicznych produktów. Podpaski te mają odpowiedni certyfikat i stanowią dla kobiety produkt gwarantujący jej komfort i bezpieczeństwo. Czasami takie podpaski kojarzą się z brakiem higieniczności. Nic bardziej mylnego. Są one zabezpieczone w pasek anionowy, który hamuje rozwój bakterii wewnątrz podpaski oraz usuwa nieprzyjemny zapach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*