Zdrowe ciało

Stomatologia estetyczna – czym jest i co obejmuje?

Stomatologia estetyczna – czym jest i co obejmuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas pragnie mieć piękny i zdrowy uśmiech. Stomatologia estetyczna to dział stomatologii zajmujący się likwidowaniem niedoskonałości zębów i poprawą ich wyglądu. Kiedy i jak możemy z niej skorzystać?

Walka o piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna jest to zbiór specjalistycznych zabiegów mających na celu poprawę wyglądów zębów – zarówno pod względem ich kształtu i koloru. Jest to możliwe dzięki specjalnym materiałom oraz nowoczesnym sprzętom będących na wyposażeniu profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, jak na przykład https://dentalpark.pl/stomatologia-estetyczna/. Istnieje kilka przeciwwskazań uniemożliwiających pacjentom korzystanie z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Należą do nich nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatów wykorzystywanych do zabiegu, ciąża, karmienie piersią i wiek poniżej 16. roku życia.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną najczęściej wykonują następujące zabiegi:

– wybielanie zębów – stomatolog nakłada na zęby odpowiedni preparat, po czym przez około 30 min podświetla go specjalną lampą. Jest to bardzo szybki i skuteczny sposób na olśniewający uśmiech,

– skaling – jest to zabieg mający na celu usunięcie złogów kamienia nazębnego w okolicach dziąseł. Wykonuje się go przy pomocy prostych narzędzi lub skalerów ultradźwiękowych,

– piaskowanie – zabieg pokrewny do skalingu, wykonuje się go gdy kamień nagromadzony jest w takich ilościach, że sam skaling nie wystarcza do jego dokładnego usunięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*