Zdrowe ciało

Witaminy liposomalne – jakie mają zastosowanie?

Witaminy liposomalne – jakie mają zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witaminy liposomalne to rodzaj suplementu, który zyskuje na popularności ze względu na swoje liczne korzyści. Podobnie jak inne rodzaje suplementów, witaminy liposomalne mają wiele zastosowań i korzyści. Nabyć je możemy przykładowo na stronie https://abc-zdrowie.com/category/preparaty-liposomalne-2119.

Co to jest liposom?

Zanim przyjrzymy się zastosowaniom i korzyściom witamin liposomalnych, najpierw dowiedzmy się więcej na ich temat. Liposom to mikroskopijna struktura, która składa się z fosfolipidów i innych składników zamkniętych w dwuwarstwowej błonie lipidowej. Liposomy zostały pierwotnie odkryte przez dr Alberta Claude’a w 1954 roku, ale dopiero w 1968 roku biolodzy zdali sobie sprawę z możliwości wykorzystania tych maleńkich struktur jako nośników leków lub innych środków terapeutycznych.

Witaminy liposomalne – zastosowanie i korzyści

Jeśli chodzi o odżywianie, witaminy liposomalne mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi suplementami:

Są wysoce przyswajalne

Oznacza to, że organizm może łatwo wchłonąć witaminy liposomalne. Mają one niewielkie rozmiary i dlatego są w stanie przejść przez błonę komórkową, nie będąc trawione przez enzymy lub degradowane przez kwas żołądkowy. Liposomy zostały wykorzystane w wielu różnych rodzajach leków i suplementów, w tym w lekach na HIV/AIDS, leczeniu raka i leczeniu bólu; pomagają one również poprawić doustne wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak witamina

Są rozpuszczalne w wodzie, więc mogą być przyjmowane z wodą

Jest to ważne, ponieważ wiele osób nie lubi smaku witamin i minerałów. Suplementy zamknięte w liposomach są również łatwiejsze dla żołądka niż tradycyjne tabletki i kapsułki, które mogą powodować nudności, niestrawność lub zaparcia.

Mają większą biodostępność niż inne rodzaje składników odżywczych

Ponadto wykazano, że są one bardziej skuteczne niż inne rodzaje składników odżywczych. Liposomy są idealnym systemem dostarczania dla wielu rodzajów suplementów i leków, ponieważ mogą zwiększyć biodostępność tych substancji. Oznacza to, że kiedy przyjmujesz witaminy lub minerały zamknięte w liposomach, uzyskujesz wyższy poziom absorpcji z organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*