Zdrowe ciało

Problemy psychologiczne u dziecka – co robić w takiej sytuacji?

Problemy psychologiczne u dziecka – co robić w takiej sytuacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było zdrowe i rozwijało się harmonijnie. Niestety, na skutek dojrzewania, w organizmie dziecka zachodzi wiele zmian. Na zachowanie pociechy ogromny wpływ mają również czynniki środowiskowe. Każdy rodzic powinien więc obserwować swoje dziecko, aby wychwycić ewentualnie nieprawidłowości. W przypadku problemów natury psychologicznej, warto zgłosić się po pomoc do specjalisty.

Co powinno wzbudzić niepokój i gdzie szukać pomocy?

Istnieje co najmniej kilka niepokojących objawów, które powinny skłonić każdego rodzica do poszukiwania pomocy dla swojego dziecka. Jeżeli dostrzeżemy, że nasze dziecko jest przygnębione i płaczliwe od co najmniej dwóch tygodni, może to zwiastować depresję. Bardzo niepokojącym objawem jest również dokonywanie aktów samookaleczeń. Pociecha może także być agresywna i skłonna do kłótni. To także może zaniepokoić. Wreszcie, problematyczne może być poświęcanie zbyt dużej ilości czasu na granie w gry komputerowe lub przeglądanie stron internetowych.

Co należy zrobić, jeżeli zauważymy niepokojące zachowanie u swojej latorośli? Na pewno warto szczerze porozmawiać z dzieckiem oraz udać się na konsultację do psychologa. Jeżeli w naszej okolicy brakuje wykwalifikowanych specjalistów, rozwiązaniem może okazać się porada psychologiczna online. Czasami wystarczy jedynie kilka konsultacji, ale w wielu przypadkach konieczne staje się podjęcie terapii przez dziecko. Pociecha powinna oczywiście wyrazić zgodę na taką formę pomocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*