Life & Style

Niebanalny pomysł na wypoczynek – wycieczka kajakiem przez Gdańsk

Niebanalny pomysł na wypoczynek – wycieczka kajakiem przez Gdańsk
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdańsk to piękne miasto, które powinno się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia przez każdą osobę kocha podróże. Obfituje ono w wiele atrakcji i zabytków wartych odwiedzenia. Ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta jest wycieczka kajakiem, która pozwoli zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy niż zazwyczaj.

Co można zobaczyć podczas wycieczki kajakiem?

Podróż kajakiem przez Gdańsk trwa około 4 godzin. Jest to łatwa i przyjemna trasa, w którą można zabrać także dzieci. Wybierając ten sposób zwiedzania Gdańska, można zobaczyć Starą Motławę oraz usytuowaną na niech Wyspę Spichrzów. Z tej perspektywy można także przyjrzeć się Marinie Gdańsk oraz popularnym Mostom: Stągiewnemu i Rogoźników. Ciekawą atrakcją jest także Ołowianka, czyli wyspa, na której znajdują się zabytkowe spichrze, Filharmonia i Bursztynowa Promenada Gwiazd. Uwadze z pewnością nie umkną także Polski Hak oraz Martwa Wisła i Most Siennicki.F

Płynąc dalej, uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zobaczyć opływ Motławy oraz Bastiony: Żbik, Królik, Miś, Wyskok, Wilk i Żubr. Ogrom zabytków i ciekawych miejsc, które można zobaczyć podczas podróży kajakiem sprawiają, że żadna wycieczka do Gdańska nie może obyć się bez niej. Wszyscy uczestnicy oprócz dwuosobowego kajaku otrzymują także wiosła i kapoki i przez cały spływ objęci są fachową opieką organizatora, a także ubezpieczeniem NNW. Z pewnością jest to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu i możliwość spojrzenia na jedne z najpopularniejszych miejsc w Gdańsku z zupełnie innej perspektywy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*