Life & Style

Jak ubrać dziecko do przedszkola, by było mu wygodnie?

Jak ubrać dziecko do przedszkola, by było mu wygodnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubiór dziecka od zawsze stanowił wielki problem dla rodziców i kontrowersyjny temat. Wokół tego obszaru narosło wiele mitów i niejasności, z którymi trudno się rozprawić w pięć minut, a im więcej osób, tym więcej różnych opinii. Prawdą jest jednak to, że przegrzewamy nasze dzieci, co może mieć niekorzystny wpływ na dalsze ich funkcjonowanie, jak przekonują pediatrzy.

Maluchy mogą mieć przez to niższą odporność i kłopoty ze zdrowiem. Oprócz kwestii zdrowotnych, podczas wyboru garderoby, warto wziąć pod uwagę względy praktyczne. Jak zatem ubrać maluszka do przedszkola, by czuł się po prostu wygodnie? O jakich ubrankach dla chłopca i dziewczynki pomyśleć? Oto kilka wskazówek.

Stara, podstawowa zasada

Przede wszystkim warto rozpocząć od wieloletniej tradycji, która znajduje powszechne zastosowanie. Mianowice lepiej przestrzegać reguły na tzw. cebulkę niż zaziębić lub przegrzać dziecko. Jeśli się spoci, zdejmie dodatkową warstwę, jeśli będzie mu zimno, to po prostu założy. Wszystkie elementy odzieży powinny być też przede wszystkim lekkie i przewiewne oraz nie powodować kłopotów przy zakładaniu lub zdejmowaniu.

Zatem lepiej, żeby nie miały zamków czy guzików, tylko zatrzaski albo rzepy. Chodzi tutaj nie tylko o buty, ale też bluzy czy spodenki. Z odzieżą dziecięcą w tym obszarze raczej nie ma problemów, ponieważ producenci przygotowują dostosowaną do potrzeb najmłodszych i ich rodziców ofertę, która wykonana jest nie tylko z praktycznych zapięć , ale też wysokiej jakości materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*