Life & Style

Jak podziękować gościom za udział w uroczystości ślubnej?

Jak podziękować gościom za udział w uroczystości ślubnej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z tradycją, na ślub i wesele zaprasza się rodzinę i przyjaciół, którzy wspólnie z parą młodą świętują rozpoczęcie nowego etapu życia. Chcąc wyrazić wdzięczność za udział gości w uroczystości, warto wręczyć im drobne upominki. Jest to bardzo miły akcent, który sprawi że ślub również dla nich będzie niezapomnianym przeżyciem. Co więc warto im podarować?

Słodkości z personalizacją

Podziękowanie za przybycie to obowiązek nowożeńców, którzy powinni zwrócić się do gości w trakcie imprezy weselnej i wypowiedzieć podczas przemówienia kilka życzliwych słów. Poza tym, przy każdym nakryciu stołu warto umieścić drobne upominki. Najczęściej są to po prostu różnego rodzaju słodycze, np. czekoladki, lizaki lub cukierki. Ważny jest tutaj nie tyle sam rodzaj słodkości, co sposób ich zapakowania. Personalizowane naklejki, pudełka czy papierki do cukierków będą idealne. Powinny być na nich umieszczone imiona pary młodej oraz data uroczystości. Na podobnej zasadzie można przygotować gościom choćby fiolki z kawą lub herbatą.

Drobne i urocze upominki

Wśród najpopularniejszych prezentów dla gości weselnych należy wymienić także świeczki. Mogą być zwykłe, zamknięte w ozdobnych słoiczkach lub np. naturalne świece sojowe. I tutaj także warto zawrócić uwagę na opakowanie, które powinno nawiązywać do uroczystości. Coś bardziej oryginalnego? Ciekawym pomysłem na upominek dla najmłodszych gości będą wesołe wiatraczki, dorośli ucieszą się zaś z personalizowanych mini butelek na nalewki. Można w nich umieścić domowej roboty nalewkę lub dowolny alkohol. Goście na pewno docenią pomysłowość młodej pary i z jeszcze większą radością przystąpią do zabawy.