Life & Style

Jak dbać o biżuterię?

Jak dbać o biżuterię?

Marek Levak/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria to niezbędny element stylizacji każdej kobiety, ponieważ pozwala poczuć się wyjątkowo w bardzo wielu sytuacjach. Piękno pierścionków, naszyjników czy bransoletek jest nieprzemijające, ale niestety są to elementy kruche i dosyć delikatne. Dlatego też należy podejmować odpowiednie działania, aby nie uległy one zniszczeniu i nie utraciły swego blasku. Z całą pewnością duże znaczenie ma choćby przechowywanie biżuterii – musi być ona trzymana w szczelnie zamkniętym pudełku, najlepiej w osobnej półce. To oczywiście tylko jedna z zasad.

Przydatne wskazówki dla każdej kobiety

Jeśli zależy nam na właściwej ochronie biżuterii, to w pierwszej kolejności pamiętajmy zawsze o tym, aby zdejmować ją przed snem. Pozwoli to bowiem uniknąć uszkodzeń natury mechanicznej, takich jak zarysowanie czy zerwanie. Zalecane jest również przechowywanie nienoszonych kolczyków czy naszyjników osobno, tak aby poszczególne elementy nie ocierały się o siebie. Dobrym miejscem jest dla nich np. szkatułka producenta Iittala z kilkoma przegrodami. Do czyszczenia używajmy zawsze specjalnych chusteczek, które bez problemu kupimy w niemal każdym salonie jubilerskim (alternatywą jest soda).

Biżuterii srebrnej pod żadnym pozorem nie zostawiajmy w wilgotnych miejscach, gdyż ulega ona wówczas procesowi tzw. oksydacji, czyli matowieje (staje się żółta). Chrońmy ja także przed kosmetykami. Z kolei złote drobiazgi nie mogą mieć żadnego kontaktu ze środkami zawierającymi chlor i inne detergenty. W tym przypadku najlepszą opcją jest oddanie ich do czyszczenia jubilerowi, który posiada odpowiednie, specjalistyczne płyny. Pamiętajmy, aby tego typu biżuterię przechowywać dokładnie owiniętą w osobne ściereczki, umieszczone dodatkowo w niewielkich woreczkach. W ten bowiem sposób zabezpieczymy ją przed powstawaniem na powierzchni nieestetycznych tlenków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*