Technika

Cięcie plazmowe i cięcie gazowe

Cięcie plazmowe i cięcie gazowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fragmentaryzacja metali to proces niezbędny do przygotowywania metalowych narzędzi, urządzeń czy podzespołów, które składać mają się na większą całość. W celu skutecznej fragmentaryzacji konieczne jest  wykorzystanie odpowiednich metod służących cięciu i obróbce metali, takich jak cięcie gazowe i plazmowe.

Cięcie gazowe

Cięcie gazowe to tradycyjna metoda obróbki metali, która odznacza się prostotą wykonania i atrakcyjnością cenową. Polega na podłączeniu specjalnego palnika gazowego, który nie wymaga dodatkowego zasilania. Z pomocą tak uzyskanego strumienia możliwe jest jednak cięcie tylko niektórych stopów metali, w których znajduje się żelazo. Wciąż jednak jest to metoda chętnie wykorzystywana, między innymi w małych zakładach, zajmujących się prostą obróbką stopów.

Cięcie plazmowe

Bardziej zaawansowaną formą obróbki metali jest cięcie plazmowe. Nadaje się do obróbki praktycznie każdego rodzaju metalu. Cięcie plazmowe odznacza się przy tym znacznie większą szybkością i precyzyjnością niż cięcie gazowe, dlatego stopniowo je wypiera. Jest w stanie dokonać obróbki nawet grubego fragmentu metalu znacznie szybciej niż klasyczna metoda.

Cięcie plazmowe jest też chętnie wykorzystywane ze względu na wysokie bezpieczeństwo pracy. Nie wymaga bowiem stosowania acetylenu i może opierać się na wykorzystaniu wyłącznie czystego powietrza i prądu do wytwarzania plazmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat? Jeśli tak, zapraszamy cię do przeczytania szczegółowych informacji na temat cięcia plazmowego i gazowego, które znajdziesz na stronie https://olszar-sklep.pl/ciecie-gazowe-plazmowe. Będziesz miał też okazję poznać tam akcesoria niezbędne do posługiwania się obiema metodami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*