Technika

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon do swojego pojazdu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon do swojego pojazdu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując opony do auta, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy, o których potencjalny konsument zapomina. Są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu, a co za tym idzie, odpowiadają za zachowanie się auta na drodze w różnych warunkach atmosferycznych. Odpowiednio dobrane opony, niejednego kierowcę uchroniły przed wypadkiem i zniszczeniem pojazdu. 

Rozmiar opon i rodzaj bieżnika

Odpowiednio dobrany rozmiar opon to podstawa. Powinny być one dopasowane zarówno do warunków jazdy, jak i modelu samochodu. Jeśli stare są dobre, wówczas ich rozmiar można odczytać z boku opony. Za to rodzaj bieżnika odnosi się głównie do stylu jazdy. Najpopularniejszym wyborem jest symetryczny, odpowiedni dla opon letnich, jednak nie do końca sprawdza się w oponach zimowych. Inne rodzaje to asymetryczny i kierunkowy. Warto zajrzeć na stronę https://www.tireexpert.pl/, oferującą sprzedaż opon, jak i masę porad dotyczących użytkowania samochodu. 

Jakość opon

Podstawowy podział opon to klasa ekonomiczna, średnia i wyższa, często też cena jest odzwierciedleniem danej jakości. Każdy dobry producent opon oferuje kilka marek różnej klasy opon na sprzedaż, tak jak jest właśnie na witrynie https://www.tireexpert.pl/sklep/. To głównie od kierowcy zależy, jakie opony preferuje. Te, klasy ekonomicznej, mają być tanie, a zarówno funkcjonalne, klasa średnia prezentuje wyższą jakość idącą w parze z ceną, a ostatnia klasa stanowi innowacyjne opony, z różnego typu bieżnikami, zapewniające większe bezpieczeństwo na drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*