Zainteresowania

Komunijne pamiątki dla wierzącego dziecka

Komunijne pamiątki dla wierzącego dziecka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komunia Święta to niezwykle ważny moment w życiu każdego wierzącego dziecka oraz całej jego rodziny. Jest to symboliczna chwila przekroczenia pewnego progu dojrzałości i oficjalnego wejścia do życia katolickiego poprzez pełne uczestnictwo we mszy świętej. Nic zatem dziwnego, że każdy, kto decyduje się na wzięcie w niej udziału chciałby posiadać pamiątkę, która będzie mu przypominać o tym niezwykle ważnym momencie.

Wartościowe pamiątki i upominki dla każdego dziecka

Choć przyjęło się, że komunia jest momentem, kiedy dzieci otrzymują drogie i nie zawsze wartościowe pod względem duchowym prezenty, tak naprawdę liczy się podniosłość chwili i jej religijny wydźwięk. Dlatego też najlepszymi upominkami są te związane tematycznie z tym szczególnym dniem, np. piękne, zdobione wydania Pisma Świętego, łańcuszki i medaliki przedstawiające świętych, jak również różnego rodzaju dedykowane albumy, np. tego typu: https://quovadis.sklep.pl/pierwsza-komunia, do których później będzie można włożyć pamiątkowe zdjęcia.

Z okazji tego święta warto też podarować dziecku specjalnie zdobioną kartkę z życzeniami, ramkę na zdjęcia lub jakiś osobisty drobiazg, np. bransoletkę lub zegarek z wygrawerowaną datą i dedykacją. Choć wydawać by się mogło, że obecnie panuje moda na rowery, smartfony i drony, to związane tematycznie z komunią pamiątki wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich wymienić można wspomniane medaliki, kolczyki oraz pamiątkowe różańce, które zostaną w rodzinie na długie lata, a nawet pokolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*