Zdrowe ciało

Co daje picie świeżych soków i koktajli?

Co daje picie świeżych soków i koktajli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe odżywianie to nie tylko najnowsza moda, która zatacza coraz szersze kręgi, ale bardzo pozytywny trend, który zwiększa świadomość społeczną i pozwala na efektywniejsze życie i wzmacnianie organizmu. Sposobów przestrzegania zdrowej diety jest bardzo dużo. Pomocne w trenowaniu zdrowych nawyków jest odnoszenie się do piramidy żywienia, której podstawą jest spożywanie warzyw i owoców. Zwłaszcza tych pierwszych, które są źródłem witamin, mikroelementów, antyoksydantów i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Owoce są równie ważne, choć ich spożycie powinno być nieco mniejsze niż warzyw ze względu na cukier, który zawierają. Okazuje się, że ich jedzenie wcale nie musi być nudne. Do tej pory pojawiały się na stole w postaci plasterków lub dodatków do deserów. Pomocą w urozmaiceniu podawania tych produktów są różnego rodzaju urządzenia. Mowa tutaj o wyciskarkach, które zachowują wszystkie cenne właściwości przetwarzanych składników, a jednocześnie dają możliwość spożywania ich w postaci świeżo wyciśniętych soków.

Samo zdrowie

Świeże koktajle i soki mogą być przede wszystkim alternatywą dla mam, które próbują przekonać swoje dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Z użyciem blendera, który jest dostępny w różnych modelach na  https://sklep.ronic.pl/13-blender, jest to możliwe. Wystarcz  zmiksować ze sobą kawałki banana i truskawek, a potem podać koktajl dzieciom. W tej płynnej formie na pewno polubią nowe smaki, bogate w szereg cennych właściwości: od wzmacniania odporności, poprzez pozytywny wpływ na wzrost, skórę i paznokcie, do szybszej przemiany materii włącznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*