Zdrowe ciało

Jak dbać o kręcone włosy?

Jak dbać o kręcone włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kręcone włosy wymagają specjalnie dobranej pielęgnacji. Powinna się opierać głównie na nawilżaniu, ponieważ takie kosmyki mają zwykle problemy z nadmierną suchością. Odpowiedni szampon, maska z bogatym składem i stylizator – to trzy produkty, które przydadzą się osobom początkującym w pielęgnacji włosów. Co jeszcze? Warto zapoznać się z metodami mycia kręconowłosych oraz nakładania stylizatorów na własną rękę, ponieważ jest ich mnóstwo do wyboru, a każde kosmyki lubią co innego.

Produkty do włosów kręconych

W takim wypadku najlepiej sprawdzą się maski i odżywki bogate w, między innymi, masła, oleje oraz ekstrakty. Z kolei w szamponach do włosów kręconych znajduje się wiele składników odżywczych, które pomogą puklom lepiej się kręcić. Równie ważne jest oczyszczanie odpowiednim środkiem myjącym, aby używane produkty nie nadbudowywały się na włosach. Przeciążone kosmyki będą sukcesywnie tracić skręt. Warto także odstawić kosmetyki w których znajdują się silikony, ponieważ pomagają one przy włosach prostych. Kręcone mogą łatwo rozprostowywać.

Stylizatory

Aby uzyskać pięknie zdefiniowane loki zaleca się używanie stylizatorów. Czym one są? Kremami, piankami i żelami. Szukamy takich, które są przeznaczone do włosów kręconych. Najlepiej powinien sprawdzić się żel połączony z pianką lub kremem. Można mieszać wszystkie trzy opcje lub wybrać jedną. Warto przetestować je wszystkie, aby dowiedzieć się, co najbardziej lubią nasze włosy. W stylizatorach uważamy na wysuszające alkohole, szczególnie, jeśli znajdują się wysoko w składzie. Używanie tego typu produktów sprawi, że loki będą się szybciej wysuszać, zamiast nawilżać za pomocą wcześniej zastosowanej pielęgnacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*