Life & Style

Co musi mieć bezpieczny rower dziecięcy?

Co musi mieć bezpieczny rower dziecięcy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku wyboru roweru dla osoby dorosłej największe znaczenie ma rozmiar ramy, ponieważ wielkość kół czy ilość elementów wyposażenia zależy już wyłącznie od własnych preferencji i możliwości finansowych. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy zamierzamy kupić rower swojemu dziecku. Liczą się tutaj bowiem inne parametry, a poszczególne akcesoria mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo malucha i komfort użytkowania przez niego sprzętu.

Dodatkowe akcesoria mają ogromne znaczenie

Kupując rower dla dziecka, w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę jego wzrost, a dopiero później kierować się wiekiem czy możliwościami ruchowymi. Dla maluchów mających między 2 a 4 lata (wzrost: 80-110 cm) poleca się rowerki biegowe z kołami 10 albo 12 cali. Z kolei dla dzieci w wieku 4-6 lat (100-120 cm) najlepszym rozwiązaniem są modele z kołami 16 cali, a dla 5-8 lat (110-125 cm) – z kołami 20 cali.

Nieco starsze pociechy (7-12 lat i między 120-145 cm wzrostu) mogą z powodzeniem korzystać ze sprzętów posiadających koła 24 lub 26 cali. Jeśli jednak nie chcemy ściśle stosować się do powyższych wytycznych, to powinniśmy wiedzieć, że uniwersalnym wyborem będzie rower dla dzieci 16 cali aluminiowy, zwłaszcza dla urwisów w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Poza tym musimy koniecznie zainwestować w dodatkowe akcesoria, które w odpowiedni sposób zabezpieczą malucha przed urazami mechanicznymi wynikającymi z upadku na ziemię czy skutecznie uchronią go przed ewentualnym wypadkiem drogowym. Mowa tutaj przede wszystkim o takich elementach, jak odblaski na rower dla dzieci, kaski na głowę i ochraniacze na kolana czy łokcie. Można je nabyć w każdym stacjonarnym lub internetowym sklepie rowerowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*