Zdrowe ciało

Co warto wiedzieć o łóżkach rehabilitacyjnych?

Co warto wiedzieć o łóżkach rehabilitacyjnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżka rehabilitacyjne to specjalistycznie przygotowany sprzęt, który ma za zadanie wspomóc osoby chore oraz ich opiekunów i rehabilitantów w codziennych zadaniach. Charakteryzuje się specyficzną budową, która pociąga za sobą cały szereg korzyści.

Budowa segmentowa

Łóżko rehabilitacyjne powinno składać się z kilku pracujących niezależnie od siebie segmentów (zazwyczaj 2 lub 3). Dzięki temu każdy segment można ustawić na preferowanej przez pacjenta wysokości, co pomaga mu w codziennych aktywnościach, a także ułatwia podstawowe czynności, jak choćby jedzenie.

Zabezpieczające podnoszone boki

Niektórzy pacjenci śpią niespokojnie i są na tyle bezwładni, że mogliby spaść w nocy z łóżka. Właśnie dlatego stelaże łóżek rehabilitacyjnych zostały wyposażone o podnoszone boki, które zabezpieczają chorych przed wypadnięciem z posłania. Co więcej, stanowią też nieocenioną pomoc w utrzymaniu pościeli na miejscu.

Regulacja wysokości

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne są także wyposażone w podnośniki hydrauliczne, które umożliwiają manewrowanie nimi na wysokość odpowiadającą pacjentowi i/lub personelowi, który się nim zajmuje. Ułatwiają opiekę i pielęgnację, wspomagają także działania rehabilitantów i odciążają ich, ponieważ gwarantują, że opiekunowie nie muszę się schylać do pacjentów. W ten sposób również dla nich stanowią zabezpieczenie przed niechcianą kontuzją.

Wypożycz łóżko dobrze dopasowane do twoich potrzeb

Jeśli opiekujesz się osobą chorą, niepełnosprawną lub starszą, najpewniej masz do wykonania wiele czynności, które każdego dnia wymagają od ciebie wysiłku. Dobrze dopasowane łóżko pomoże ci w ich wykonywaniu. Właśnie dlatego proponujemy ci łóżko rehabilitacyjne wynajem Warszawa, dzięki czemu nie będziesz musiał go kupować, a zapewnisz i sobie, i bliskiej osobie odpowiednie warunki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*