Wszystko wokół domu

Czym charakteryzuje się paliwo jakim jest ekogroszek?

Czym charakteryzuje się paliwo jakim jest ekogroszek?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz silniej postępujące ocieplenie klimatu obserwowane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat sprawia, że Państwa wprowadzają restrykcje dotyczące jakości spalanych paliw. Także sami obywatele, zdając sobie sprawę ze skutków, jakie powodują te globalne zmiany, decydują się na wprowadzenie we własnych gospodarstwach bardziej ekologicznych rozwiązań. W trend ten z pewnością wpisuje się ekogroszek. Czym jest i jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Paliwo z węgla kamiennego

Pomimo tego, że produkowany jest z węgla kamiennego, jest produktem ekologicznym. Dzieje się tak, ze względu na sposób, w jaki jest on produkowany. Węgiel na początku poddawany jest procesowi kruszenia, a potem płukania. Dzięki specjalnej technologii oddzielane są od niego substancje szkodliwe dla środowiska. W wyniku tych działań powstały produkt przypomina wyglądem groszek.

 Wartość kaloryczna

Oczywiście wiele zależy od producenta, ale z zasady jest to paliwo charakteryzujące się bardzo dobrymi właściwościami opałowymi, opisywanymi w megadżulach na kilogram produktu. Te najlepsze osiągają nawet 30 MJ/kg. Można je znaleźć na przykład na stronie: https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/. Oznacza to, że aby osiągnąć daną temperaturę w mieszkaniu, trzeba będzie zużyć mniej ekogroszku o wysokiej wartości opałowej niż tego o niskiej.

Zawartość popiołu

Ten parametr informuje o tym, jak dużo popiołu pozostanie po jego spaleniu. Wartość 6% oznacza, że ze 100 kg będzie go zaledwie 6 kg. To z pewnością duża zaleta tego paliwa.

Zawartość siarki

Siarka jest głównym powodem kwaśnych deszczów spadających w wielu krajach. W atmosferze bierze się ze spalania paliw kopalnych. Ważne więc, aby jej zawartość była jak najniższa. Aby opał można było nazywać ekologicznym, to zawartość tego pierwiastka nie może przekraczać 1,2%, a ekogroszek spełnia to założenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*