Wszystko wokół domu

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Jak dbać o rośliny doniczkowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny doniczkowe w doskonały sposób wypełniają mieszkania, sprawiają, że stają się one atrakcyjniejsze i bardziej przyjazne dla domowników. Dla ogrodników są również sposobem na sprowadzenie ogrodu do domu, szczególnie zimą, gdy ogrody zewnętrzne zamierają. Warto pamiętać, że rośliny hodowane w domu, podobnie jak te zewnętrzne, wymagają dbałości i przestrzegania podstawowych zasad pielęgnacji. Zadbane rośliny odpłacą się pięknym i zdrowym wyglądem.

Przygotowanie roślin

Jeśli chodzi o rośliny doniczkowe pielęgnacja ich wymaga podjęcia kilku ważnych działań. Przede wszystkim warto sprawdzić rozmiar donicy, w której nabyliśmy nowego kwiatka. Najlepiej zacząć od zakupu nowej dużej donicy, wysypać ją keramzytem, zapewnić drenaż i wypełnić dobrą, odpowiadającą wymaganiom rośliny ziemią. Kolejny krok to zastosowanie nawozów. W sprzedaży istnieją nawozy płynne, w postaci pałeczek, do rozcieńczania. Oczywiście niezbędne jest systematyczne nawadnianie, oczyszczanie liści z kurzu, usuwanie przekwitniętych kwiatów. Roślina doniczkowa powinna stać we właściwym miejscu, zgodnie z jej wymaganiami.

Donice

Odpowiednio dobrana donica stanowi oprawę rośliny, nadaje jej charakter i urok. Na półkach sklepowych dostępne są typowe donice plastikowe, ceramiczne, gliniane, wiklinowe a nawet drewniane skrzynki. Na uwagę zasługuje donica kompozytowa, która jest wykonana z materiałów z recyklingu i może imitować najróżniejsze faktury. Jest wyjątkowo odporna i zachowuje swój kolor.

Warto otaczać się roślinami. Czy w ogrodzie, czy w mieszkaniu, kwiaty zapewniają nam odpoczynek, przywracają równowagę, jednocześnie sprawiają, że wnętrza są bardziej atrakcyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*