Budowlanka

Czym jest natryskowe malowanie ścian?

Czym jest natryskowe malowanie ścian?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy co najmniej raz w życiu zaplanował remont mieszkania, w ramach którego miał wykonać malowanie ścian. Kiedyś do malowania ścian używano tylko pędzli, potem pojawiły się wałki do malowania, ale obecnie do malowania ścian wykorzystuje się metodę natryskowa.

Malowanie natryskowe to sposób polegający na wyrzucania drobinek farby dzięki wysokiemu ciśnieniu wytwarzanemu poprzez agregat hydrodynamiczny. Farbę należy umieścić w agregacie, gdzie pod wpływem sprężonego powietrza farba jest rozbijana na mniejsze kropelki. Natomiast na malowaną powierzchnię wydostaje się za pomocą dyszy urządzenia. Taki sposób malowania pozwala na szybkie i dokładne malowanie dużych powierzchni ścian. Agregaty do malowania pozwalają na pokrywanie 4m2 na minutę. Ten sposób malowania pozwala na jednokrotne pokrycie malowanej powierzchni.

Dodatkowo malowane w ten sposób ściany są pokryte farbą w sposób jednolity, równomierny i bez zacieków. Oczywiście jak każda metoda i ta wymaga pewnej wprawy. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować sprzęt do malowania. Najpierw trzeba połączyć pistolet malarski, który wchodzi w skład agregatu, z kompresorem do malowania poprzez przewód ciśnieniowy razem z regulatorem ciśnienia. Kolejnym krokiem jest napełnienie zbiornika pistoletu odpowiednią ilością farby do pokrycia malowanej powierzchni. Jest to przygotowanie, które zapewni ciągłość pracy i zmniejszy prawdopodobieństwo powstawania zacieków.

Stosując metodę natryskową należy farbę rozprowadzać swobodnym ruchem w linii prostej i starać się nie przerywać malowania, lecz zachować ciągłość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*