Wszystko wokół domu

Czym jest pellet i dlaczego właśnie nim powinniśmy palić w domowym piecu?

Czym jest pellet i dlaczego właśnie nim powinniśmy palić w domowym piecu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, dla których warto spalać pellet w swoim domu. Pelety są świetną alternatywą dla drewna opałowego, węgla i gazu ziemnego. Są one wykonane ze sprasowanych trocin, które są następnie suszone i wypalane w piecu. Zapewniają one czystsze spalanie niż drewno opałowe lub inne tradycyjne paliwa. Mają również bardzo wysoką wartość energetyczną w porównaniu z innymi paliwami. Najlepsze w pellecie jest to, że podczas spalania wytwarzaj bardzo mało popiołu i sadzy. Oznacza to, że nie trzeba jego czyścić z pieca tak często jak innych paliw. Chcąc go nabyć, można skorzystać z oferty na stronie top-pellet.pl.

Przechowywanie pelletu

Pelety są niezwykle łatwe do przechowywania, transportu i użytkowania. Można je przechowywać na zewnątrz bez obaw, że zamokną lub spleśnieją, tak jak to się dzieje w przypadku tradycyjnego drewna opałowego, jeśli nie jest ono odpowiednio przykryte. Można je również transportować na duże odległości w ciężarówkach lub wagonach kolejowych bez obawy, że ulegną uszkodzeniu w wyniku warunków atmosferycznych lub złego obchodzenia się z nimi przez osoby, które nie są zaznajomione z ich kruchością (zwłaszcza jeśli nie są przechowywane w suchym miejscu).

Zalety stosowania pelletu

Największą zaletą spalania pelettu jest fakt, że wytwarzają one mniej popiołu i sadzy niż inne paliwa, takie jak drewno czy węgiel, gdy są spalane w piecu opalanym drewnem lub we wkładzie kominkowym, ponieważ nie ma potrzeby zamiatania popiołu z domu po każdym użyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*