Life & Style

Kolorystyczne trendy w branży meblarskiej

Kolorystyczne trendy w branży meblarskiej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża wnętrzarska rządzi się swoimi prawami, choć czerpie oczywiście z rozmaitych źródeł. Dostępnych jest wiele, czasami sprzecznych informacji, dotyczących najmodniejszych kolorów w danym sezonie, których dostarczają zarówno branżowe wystawy, magazyny oraz internet. Mnogość tych danych przyprawia nierzadko o zawrót głowy.

A przecież zarówno klient, jak i producent chcieliby być świadomi, jakie trendy są aktualne. Na jaki kolor warto się zdecydować? Część stawia po prostu na kolory, które lubi na co dzień, będąc wiernym swoim własnym przekonaniom i gustom estetycznym. Jest to jedno z rozwiązań. Jednak nie daje odpowiedzi na pytanie: jakie są kolorystyczne trendy w branży meblarskiej?

Moda nie tylko na wybiegu

Niewątpliwe warto wiedzieć, co w trawie piszczy i gdzie poszukiwać rzetelnych źródeł informacji, na których można opierać swoją wiedzę oraz dalsze wybory. Takim punktem zaczepienia o potwierdzonej rzetelności jest Pantone Color Institute, który jest częścią amerykańskiej firmy założonej na początku lat 60.

Każdego roku Instytut prezentuje dominujący w danym roku kolor oraz podpowiada zestawienia kolorystyczne w zależności od pory roku, najczęściej na wiosnę i jesień. W roku 2017 prym wiódł greenery, który oznacza soczystą zieleń, z kolei w 2018 roku faworytem okazał się być ultra violet, pięknie prezentujący się na narożnikach i nie tylko. Meble te w modnych barwach można znaleźć na https://www.toblen.pl/kategoria-produktu/narozniki/.

Fotel tapicerowany w delikatnych pastelowych odcieniach lub naturalnych tonach to z kolei trendy w roku 2019 oraz znane z poprzednich lat karmelowe i czekoladowe obicia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*