Wszystko wokół domu

Dlaczego warto zdecydować się na moskitiery do okien?

Dlaczego warto zdecydować się na moskitiery do okien?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owady potrafią być niezwykle uciążliwe, a w niektórych przypadkach, nawet niebezpieczne. Montowanie moskitier w oknach jest zaś najlepszym sposobem na to, żeby zapobiec ich przedostaniu się do środka pomieszczenia. Dotyczy to nie tylko domów i mieszkań, ale także pomieszczeń gospodarczych, w których przebywają zwierzęta. Jakie jeszcze korzyści może przynieść ich posiadanie?

Komfort i bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt

Specjalne siatki w oknach, czyli moskitiery ochronią przed m.in. komarami, muchami, pszczołami, trzmielami  i innymi owadami latającymi. Jest to szczególnie ważne w miejscach chowu zwierząt. Owady są bowiem bardzo poważnym problemem w przypadku bydła – lgną do zwierząt oraz boleśnie kąsają, co przekłada się na odczuwanie przez nie niepokoju i ogromnego dyskomfortu. Warto także wiedzieć, że wiele owadów może przenosić chorobotwórcze drobnoustroje. Moskitiery pozwolą zaś zminimalizować to ryzyko, z korzyścią dla bydła, jego właścicieli i pracowników, którzy mogą być spokojni o zwierzęta, a także sami nie muszą odganiać się od komarów i much.

Jak wybrać najlepsze moskitiery?

Moskitiera będzie dobrze spełniała swoją funkcję tylko pod warunkiem, że będzie odpowiednio dopasowana do okna. Niezbędne jest więc dokładne zmierzenie długości i szerokości okna. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj profilu (bardzo wytrzymały jest aluminiowy) oraz siatki (np. z włókna szklanego). Świetnym przykładem będą choćby moskitiery ze strony: https://okna-gospodarcze.pl/moskitiery/, które można montować na wszystkich rodzajach okien. Prosty demontaż to kolejna zaleta – aby zdjąć je na zimę, nie potrzeba fachowca, bo każdy poradzi sobie z tym samodzielnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*