Technika

Dobre aparaty fotograficzne do 5000 zł

Dobre aparaty fotograficzne do 5000 zł
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując aparat fotograficzny, powinniśmy szukać produktu o jak najlepszych parametrach w stosunku do ceny. Zanim odwiedzimy sklep dla fotografów, warto zastanowić się nad przyszłym przeznaczeniem sprzętu i nad tym, na jakich jego cechach najbardziej nam zależy. Amator fotografii czy początkujący adept niech zwrócą uwagę na jakość otrzymywanych z aparatu zdjęć czy obecność inteligentnego, szybkiego autofocusa, a także możliwości dopasowania dodatkowych obiektywów czy akcesoriów. Podróżnicy z kolei, emeryci czy minimaliści niech szukają kompaktowego, niewielkich rozmiarów aparatu, odpornego na przeciwności losu, a przy tym produkującego świetne zdjęcia. Oto kilka propozycji w cenie do 5000 zł zarówno dla tych pierwszych, jak i drugich.

Canon EOS 6D

Ta mocna pełnoklatkowa lustrzanka poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Nie zawiedzie nawet zawodowców. System nastawiania ostrości składa się aż z 45 punktów krzyżowych, co sprawia, że autofocus działa sprawnie i szybko nie tylko przy zwykłych zdjęciach, lecz także w trybie serii zdjęć czy podczas filmowania. Najważniejsze cechy: dotykowy i odchylany wyświetlacz LCD 3″, DualPixel AF, ISO 100-40000, filmy w rozdzielczości Full HD

Olympus OM-D E-M10

Ten wysokiej klasy aparat posiada matrycę o 5-osiowej stabilizacji i niezawodny autofocus oparty na detekcji kontrastów (aż 121 punktów). Dzięki tym funkcjom możemy nakręcić świetne filmy z ręki i robić zdjęcia z długim czasem naświetlania. Aparat jest stosunkowo lekki (ok. 400 g) i ergonomiczny. Dodatkowa charakterystyka: szybki procesor TruePic VIII, filmy w rozdzielczości 4K, matryca 16,1 Mpx, dotykowy wyświetlacz. 

Nikon D7100

Nikon proponuje swoją wersję super wytrzymałej lustrzanki, która sprawdzi się zarówno w podróży, jak i podczas realizacji kreatywnych projektów. D7100 może poszczycić się szybkim procesorem Expeed 3, matrycą APS-C i 51-punktowym autofocusem, które w połączeniu z wysoką czułością ISO, zapewniają fantastyczną jakość zdjęć. 

Powyższa krótka charakterystyka podanych modeli może pomóc przy wyborze odpowiedniego sprzętu, jednak warto przejrzeć ofertę na https://digital24.pl/lustrzanki-cyfrowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*