Wszystko wokół domu

Ekogroszek – czy to się opłaca?

Ekogroszek – czy to się opłaca?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek należy do jednego z materiałów opałowych. Jak sama nazwa wskazuje ma przewagę nad węglem czy drewnem właśnie w postaci czynnika proekologicznego – zatem nie jest on inwazyjny dla środowiska naturalnego, gdyż nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji oraz oparów. Jednakże czy opalanie wyłącznie ekogroszkiem jest opłacalne?

Materiał opałowy w postaci ekogroszku jest zwyczajnym paliwem, które uzyskane zostało z węgla brunatnego lub kamiennego. Do stosowania go potrzebny jest zakup specjalnych kotłów, w których ekogroszek może być bezpiecznie opalany – zdecydowanie korzystnym czynnikiem jest to, iż podczas samego spalania go powstaje bardzo mała ilość popiołu. Spowodowane jest to wytwarzaniem się znikomej objętości siarki w trakcie palenia. Ekogroszek, wbrew panującym na jego temat mitom, jest paliwem niezwykle wydajnym oraz ekologicznym, jednakże przy jego zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość i pochodzenie. Im będzie ono gorsze, tym mniejszą wartość energetyczną będzie on posiadał przez co pozwoli nam na krótszy okres ogrzewania.

Dochodząc do opłacalności ekogroszku, to odpowiednio dobrany kocioł oraz źródło pochodzenia do naszego mieszkania czy domu pozwoli na w pełni wydajne korzystanie z takiej funkcji opału. Sam kocioł dobrany być powinien do wielkości naszego miejsca zamieszkania – im jest ono mniejsze, tym mniejszy powinien być sam kocioł. Pozwoli nam to na zminimalizowanie kosztów. Obecnie tona dobrego ekogroszku kosztuje od 700 złotych do maksymalnie 1000 zł – jeśli zależy nam na wydajności i jakości tego źródła opalania to warto zdecydować się na ekogroszek power max, który pochodzi z odpowiednich źródeł i nie jest zanieczyszczony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*