Life & Style

Gdzie na narty powinni wyjechać początkujący narciarze

Gdzie na narty powinni wyjechać początkujący narciarze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Będąc początkującymi narciarzami, powinniśmy zwracać uwagę szczególną na stopień zróżnicowania oraz jakość zjazdów w okolicach naszego hotelu. Ważne też będzie samo zaplecze, czyli wypożyczalnia sprzętu czy profesjonalne szkółki narciarskie. To właśnie te drugie przyczynić się mogą do szybkiego progresu naszych umiejętności, a co za tym idzie możliwości sprawdzenia się na trasach bardziej wymagających.

Najlepsze trasy i miejsca dla początkujących narciarzy

Wybierając miejsce docelowe naszych zimowych wakacji, kierować się możemy poleceniami znajomych, naszym osobistym doświadczeniem lub postawić na firmy zajmujące się organizacją takich wyjazdów (na przykład: https://www.winterevent.pl/). Co istotne, chcąc ograniczyć wydatki, najtańszym rozwiązaniem okaże się wyjazd z większą grupą, w który wliczony będzie dojazd, jak i powrót – a zatem nie przyjdzie zapłacić nam za paliwo.
Będąc początkującym narciarzem, lepiej też  na razie wyłącznie wypożyczać sprzęt, a gdy złapiemy większą swobodę w jeździe, będziemy mogli pomyśleć o zakupie własnego sprzętu.

Z racji tego, iż na terenie Włoch znaleźć można wiele tras dla początkujących amatorów narciarstwa czy snowboardu. Są one chwalone za bardzo dobre przygotowanie oraz zabezpieczenie. Regionem, który cechuje się najlepszym stosunkiem tras początkujących, czyli niebieskich do bardziej zaawansowanych jest m.in. Livigno. Może i narty w Livigno nie należą do najtańszego wyboru, jednak stopień zróżnicowania zjazdów elastycznie dopasuje się do naszych aktualnych umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*