Technika

Gumowe nasadki na laski

Gumowe nasadki na laski
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laska jest sprzętem ortopedycznym i wspomagającym, który jest wykorzystywany przede wszystkim przez osoby starsze, chore i niepełnosprawne. Jednym z ważnych elementów konstrukcyjnych laski jest gumowa nasadka. Dlaczego? Poznaj z nami bliżej jej najważniejsze funkcje.

Szczegół, który jest gwarancją bezpieczeństwa

Laska wyposażona w gumową nasadkę wydaje się nam czymś oczywistym i z reguły nie poświęcamy tej drobnostce zbyt wiele uwagi. To błąd! Właśnie gumowa nasadka jest bowiem szczegółem, który gwarantuje bezpieczeństwo osoby starszej lub chorej.

Gumowa nasadka na laskę stabilizuje ją na każdej powierzchni. Jest to możliwe dzięki wykonaniu z tworzywa, które zapewnia dobrą przyczepność do różnych rodzajów dróg: od piaszczystych aż po asfaltowe. Stabilizuje ten sprzęt ortopedyczny i sprawia, że poruszanie się z nim jest nie tylko wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale także szybsze.

Odporność na warunki atmosferyczne

Laski wykorzystywane są przez chorych każdego dnia, niezależnie od temperatury czy warunków pogodowych. Dlatego też nasadki gumowa wykonywane są z trwałych tworzyw, które dobrze radzą sobie z takimi różnorodnymi warunkami i zawsze zachowują swoje właściwości.

Kolorystyka

Każdy pacjent może posiadać laskę w innym kolorze, a jej estetyka mocno wpływa na to, czy chory dobrze się z nią czuje, czy woli jej unikać podczas pokazywania się ludziom. W związku z tym ważny jest dobór odpowiedniej nasadki do koloru całej laski, czego można z łatwością dokonać, korzystając z oferty znajdującej się pod linkiem: https://hupex.pl/wyroby-rehabilitacyjne/nasadki/na-laski/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*