Iniekcje ciśnieniowe to profesjonalne metody uszczelniania konstrukcji przede wszystkim betonowych, w których pojawiają się pęknięcia. Jest to rozwiązanie wysoce skuteczne oraz nowoczesne, stosowane przez coraz więcej polskich firm budowlanych. Przebieg iniekcji jest dość prosty w opisie – polega na wprowadzeniu iniektu pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na wypełnienie nawet najmniejszych luk znajdujących się w ścianie.
Sposób przeprowadzenia iniekcji może wyglądać nieco odmiennie w różnych sytuacjach. Wszystko zależy od typu wykorzystanych środków, wśród których znajdują się żele akrylowe, żywice epoksydowe, żywice poliuretanowe, preparaty mikroemulsyjne silikonowe, zaczyny cementowe oraz preparaty z krzemianami metali alkalicznych. Na wybór konkretnego rozwiązania wpływ mają warunki panujące w danej konstrukcji, jej stan i zagrożenie powiększaniem się ubytków. Warto zdać się na opinię specjalistów i wybrać zalecaną przez nich metodę.
Iniekcja ciśnieniowa betonu jest wykonywana przede wszystkim w konstrukcjach betonowych, kamiennych, murowanych, a także na elementach łączących je z innymi konstrukcjami. Skorzystanie z iniekcji ciśnieniowej rozpoczyna się od wykonania ekspertyzy w zakresie stanu budynku i możliwości renowacji jego struktury. Następnie Twój kontrahent przygotuje projekt wykonania iniekcji oraz plan obejmujący zastosowane materiały, akcesoria, sprzęt i ekspertyzy. Poprowadzi także dokumentację potwierdzającą wykonanie iniekcji.