Zdrowe ciało

Jak dbać o protezę zębową?

Jak dbać o protezę zębową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli nosisz protezę, powinieneś pamiętać, by regularnie ją czyścić. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji protezy powinny bowiem służyć przez lata. Jak powinna więc wyglądać codzienna pielęgnacja protezy krok po kroku?

Sprawdzaj, czy nie ma pęknięć lub uszkodzeń

Pierwszą czynnością, którą musisz wykonać po zdjęciu protezy, jest sprawdzenie, czy na powierzchni nie ma jakichś pęknięć lub mikrouszkodzeń. Jeśli widzisz jakiekolwiek pęknięcia lub wady w strukturze protezy, to najlepiej będzie zwrócić się z tym natychmiast do profesjonalisty, który oferuje taki usługi jak naprawa protez zębowych koszalin. Dzięki temu zapobiegniesz dalszym uszkodzeniom, które mogłoby sprawić, że proteza nie byłaby zdatna do użytku.

Czyszczenie i dezynfekcja

Po potwierdzeniu, że na Twojej protezie nie ma żadnych widocznych pęknięć ani wad, czas ją odpowiednio wyczyścić i zdezynfekować. Możesz użyć szczoteczki do zębów lub trochę ciepłej wody i mydła, aby zetrzeć z jej powierzchni wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Upewnij się, że wszystkie szczeliny są również odpowiednio oczyszczone. Po wykonaniu tych czynności należy dokładnie osuszyć protezę ręcznikiem, a następnie umieścić ją z powrotem w etui do przechowywania. Przed schowaniem protezy należy ją również wysterylizować przy użyciu wrzącej wody, aby żadne zarazki nie dostały się do jej ustnika, gdy jej nie nosisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*