Life & Style

Jak dobrać krem do twarzy?

Jak dobrać krem do twarzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór kremu do twarzy jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy rodzaj skóry ma inne wymagania. Ponadto zmieniają się one wraz z porą roku czy wiekiem. Warto przyjrzeć się naszej skórze w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Wyróżniamy trzy rodzaje cery: sucha, mieszana oraz tłusta. Źle dobrany kosmetyk może pogłębić naszą dolegliwość, dlatego podczas jego wyboru należy się kierować przede wszystkim dobrym składem. Najczęściej mamy do czynienia z kremami półtłustymi, które tworzą delikatny filtr ochronny. Ponadto lekkie kremy, które szybko się wchłaniają, nie pozostawiając żadnej warstwy. 

Potrzeby skóry

Cera tłusta i trądzikowa jest zwykle dość trudna w pielęgnacji i może sprawiać wiele problemów. Podstawą pielęgnacji każdej cery, w tym również trądzikowej, jest jej nawilżanie. Dlatego warty wybierać kremy lekkiej konsystencji, które nawilżają naszą skórę, ale jej nie obciążą. Ponadto krem powinien dodatkowo wykazywać właściwości neutralizujące pracę gruczołów łojowych, przez co zmniejsza się ilość wydzielanego sebum, a tym samym efekt błyszczącej i świecącej skóry. Z kolei sucha skóra i odwodniona wymaga dużej ilości nawilżenia. W związku z tym w składzie produktu nie powinno zabraknąć substancji wiążących wodę i zatrzymujących optymalny jej poziom w skórze na dłużej. 

Szczególnej uwagi wymaga natomiast pielęgnacja cery wrażliwej. W związku z tym dobry krem powinien wykazywać działanie ochronne, ale także rewitalizujące. Jego zadaniem jest wzmocnienie płaszcza wodno-lipidowego skóry. Strona internetowa https://drogeriapigment.pl/44-twarz zawiera różnorodny wybór kremów do twarzy przeznaczonych do różnego rodzaju cery. Ponadto warto też zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku i jego wchłanialność, która przekłada się na komfort użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*