Life & Style

Jak dobrze przygotować się do wycieczki w góry?

Jak dobrze przygotować się do wycieczki w góry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycieczka w góry to nie spacer po mieście i wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Warto więc zawsze zabierać ze sobą odpowiednią odzież i sprzęt. Trekking górski, w tym zwłaszcza zdobywanie skalistych szczytów łączy się często z potencjalnym niebezpieczeństwem. Na dużych wysokościach i trudnych technicznie trasach łatwo bowiem o wypadki.  

Co warto ze sobą zabrać

Truizmem jest oczywiście stwierdzenie, że w góry należy iść w przystosowanych do trudnych warunków butach. Wychodząc na szlak w sezonie jesiennym i zimowym nie wolno zapomnieć także o rakach, które umożliwiają pokonywanie oblodzonych i zaśnieżonych tras. Sprzęt ten warto ze sobą zabrać, nawet jeśli na dole panują letnie warunki. Ważnym elementem wyposażenia jest przewiewna kurtka, a ubiór musi być dobrze dobrany pod względem rozmiaru. Każdy rozsądny turysta powinien posiadać przy sobie apteczkę. Choć na ogół rzadko się z niej korzysta, w trudnych chwilach może stać się bardzo potrzebna. Apteczka w formie breloczka pierwszej pomocy zajmuje niewielką powierzchnię, przytroczyć ją można ponadto za pomocą klamry do zewnętrznych uchwytów plecaka. 

Przydatna wiedza

Przygotowanie do wyjazdu w góry to nie tylko gromadzenie najważniejszych sprzętów, ale także nabywanie umiejętności. Zalicza się do nich zdolność do udzielenia pomocy sobie i innym osobom na szlaku. Doświadczenie górskie zdobywa się w praktyce, jednak wiedzę o niesieniu pierwszej pomocy można uzyskać jedynie na specjalistycznych kursach. Ofertę szkoleń z zakresu resuscytacji czy opatrunku znaleźć można na stronie https://medluk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*