Wszystko wokół domu

Jak funkcjonalnie urządzić mały korytarz?

Jak funkcjonalnie urządzić mały korytarz?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze mieszkania są naszymi wizytówkami. Miejscem, w którym w pierwszej kolejności przyjmujemy gości jest przedpokój. Jak umiejętnie zaaranżować to wnętrze aby nie tylko było funkcjonalne, ale także zachęcało gości do wejścia do wnętrza naszego domu?

Aranżacja strefy wejściowej

Przedsionki, korytarze czy przedpokoje to z reguły małe pomieszczenia, które wyjątkowo łatwo zabałaganić poprzez nadmiar umieszczanych weń rzeczy i mebli, podczas gdy w istocie powinny być one schludne i minimalistyczne. To ta przestrzeń, w której trzymamy obuwie i okrycia wierzchnie dlatego warto postawić tam niewielką szafkę na buty, szafę lub wieszaki, które pomogą zachować odpowiedni porządek.

Mały korytarz można także optycznie powiększyć z wykorzystaniem trzech kluczowych elementów, takich jak kolorystyka, odpowiednie oświetlenie i lustra. W małych pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem będą jasne i naturalne odcienie (takie jak biel, beż szarości czy delikatne pastele), które sprawiają, że dana przestrzeń wydaje się być większa niż jest w rzeczywistości. Duże znaczenie ma także odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na takie, które świeci ciepłym i miękkim światłem, które dodatkowo nada wnętrzu przyjemny i przyjazny charakter.

Nie bez znaczenia są także lustra, które w korytarzu będą spełniać dwojaką funkcję – oprócz tego, że optycznie powiększą metraż to pozwolą także przejrzeć się w nich przed wyjściem z domu.

Mały korytarz to wreszcie miejsce, w którym z reguły brakuje wolnej przestrzeni na dodatkowe dekoracje. W takiej sytuacji warto postawić na niewielki dywan lub chodniczek, który doda temu pomieszczeniu nieco charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*