Wszystko wokół domu

Co pasuje do mieszkania w stylu retro?

Co pasuje do mieszkania w stylu retro?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl retro wraca z podwójną siłą. Co prawda nie jest stosowany wszędzie, ale możemy spotkać wiele osób, zakochanych w tym sposobie urządzania wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego – tak jak kochamy stare samochody, czy motocykle, tak chętnie wracamy do wnętrz urządzanych w stylu rodem z lat pięćdziesiątych XX wieku.

Krzykliwe kolory, czy klasyka – co wybrać?

Krzykliwe i intensywne kolory to coś, co pierwsze przychodzi nam na myśl o stylu retro. Dawniej ludzie nie mieli dostępu do tylu dóbr luksusowych co obecnie. Niedostatki w sposobach meblowania mieszkań rekompensowano sobie w inny sposób. Modne były intensywne kolory ścian i mebli – dominowały takie barwy mocna czerwień oraz zieleń, czy nawet wszelkie odcienie kolory żółtego, które kojarzyły się z radością i optymistycznym podejściem do życia. Takie motywy były obecne jednak głównie w amerykańskich domach.

Biel na topie

Dzisiaj dominują czerń i biel – są zawsze na topie i pasują do wystroju większości wnętrz. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu retro, a zarazem zastosować połączenie z nowoczesnością, dobrym wyborem będą drzwi przesuwne w kolorze białym. O tym, jak wybrać te najlepsze można przeczytać na https://www.reno-reno.pl/biale-drzwi-przesuwne-jak-wybrac-idealne/.

Drzwi przesuwne system naścienny sprawdzą się w wielu aranżacjach – nie tylko w stylu retro. Ich minimalistyczny charakter będzie świetnie pasował na przykład do stylu skandynawskiego. Będą idealne do niewielkich pomieszczeń, w których musimy mądrze zagospodarować dostępną przestrzeń. Takim miejscem jest na przykład sypialnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*