Biznes i reklama

Jak monitorować skutecznie swoją firmę?

Jak monitorować skutecznie swoją firmę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadzorowanie pracowników dla niektórych jest sprawą obowiązkową. Mimo że na początku mogą oni podchodzić do tego sceptycznie, to obserwowanie ich może mieć pozytywne skutki. Jeśli zauważą oni, że są rozliczani za swoje wyniki z każdego dnia, będą bardziej się starać. Wiedza, że dobra praca zostanie zauważona może wpłynąć na efektywność. Jednak pytanie brzmi, jak to robić?

Pomocne narzędzia

Zanim rzucimy się na montaż monitoringu firmy i porozstawiamy kamery w każdym zakamarku, zastanówmy, czy to jest najlepszy sposób. Jeśli chcemy obserwować, jak idzie produkcja, to kamery będą dobrą opcją nie tylko ze względu na stały nadzór pracowników, ale również na ich bezpieczeństwo pracy. Natomiast gdy przeniesiemy się w nieco inne miejsce, czyli biuro, to takie rozwiązanie może okazać się niepotrzebne. Dlatego możemy zastosować nieco inną technikę.

Na rynku znajdziemy oprogramowania, które pozwolą nam monitorować podwładnych dużo prościej. Wystarczy narzędzie, które monitoruje czas pracy na komputerze i wychwytywanie, kiedy pracownik korzysta z programów i portali niepożądanych. Można też wykorzystać programy tworzące raporty z pracy.

Obserwowanie

Przed wdrożeniem czegokolwiek warto się zastanowić, dlaczego chcemy to zrobić, jaki możemy przeznaczyć na to budżet oraz z jakich sposobów moglibyśmy korzystać. Jako pracodawca musimy pamiętać, że nie możemy obserwować pracowników nie uprzedzając ich o tym wcześniej. Dlatego zanim wybierzemy jakikolwiek sposób, upewnijmy się, że do każdego podwładnego dotarła informacja o narzędziach monitorowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*