Zdrowe ciało

Jak nie doznać kontuzji podczas treningów?

Jak nie doznać kontuzji podczas treningów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy podczas treningu są faktem dla wielu sportowców. Nawet najbardziej wykwalifikowani i doświadczeni sportowcy doznają w pewnym momencie kontuzji, ale istnieją sposoby, aby zmniejszyć szanse na doznanie urazu podczas treningu. 

Chociaż nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec urazom, można podjąć kroki w celu zminimalizowania ryzyka.

Poniższe wskazówki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo podczas sesji treningowych:

Rozgrzej się przed ćwiczeniami

Właściwa rozgrzewka może pomóc w zapobieganiu urazom poprzez zwiększenie przepływu krwi do mięśni i przygotowanie ich do wykonywania ćwiczeń na najlepszym poziomie. Przed każdym rodzajem ćwiczeń zacznij od 5-10 minut spaceru lub lekkiego joggingu, aby podnieść tętno i przygotować ciało do bardziej intensywnych ćwiczeń.

Rozciągaj się po rozgrzaniu i ochłonięciu z ćwiczeń

Rozciąganie w miejscu powinien być wykonywany zarówno po rozgrzewce, jak i po ćwiczeniach, aby mięśnie miały czas na rozgrzanie się przed dalszym rozciąganiem. Rozciąganie dynamiczne  powinno być wykonywane przed każdym treningiem, aby mięśnie były gotowe do aktywności bez nadmiernego zmęczenia spowodowanego najpierw rozciąganiem statycznym.

Nie zapominaj o treningu siłowym

Trening siłowy pomaga zwiększyć masę mięśniową i wzmacnia stawy, co zmniejsza obciążenie wrażliwych obszarów, takich jak kolana, kostki i ramiona podczas wykonywania czynności o dużym natężeniu, takich jak bieganie czy skakanie.

Opieka trenera personalnego

Osobisty trener będzie w stanie pomóc w przypadku jakichkolwiek urazów i upewnić się, że wykonujesz każde ćwiczenie poprawnie, aby nie spowodować dalszych szkód. Mogą również pomóc w stworzeniu planu fitness, który jest dostosowany do Twojego ciała i celów. Chcąc skorzystać z usług trenera personalnego, można skierować się po pomoc z następującej strony https://trenerpersonalnypoznan.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*