Zainteresowania

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z nurkowania?

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z nurkowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób myśl o nurkowaniu od razu przyprawia ich o gęsią skórkę. Nawet doskonali pływacy nierzadko obawiają się zejścia poniżej kilku metrów od poziomu wody. Strach jednak nieraz próbujemy przezwyciężyć, szczególnie często ma to miejsce, gdy przebywamy na egzotycznych wakacjach i zachęcani pięknymi widokówkami raf koralowych oraz morskich stworzeń – decydujemy się spróbować. Aby swój pierwszy nurkowy występ zapamiętać jednak na długo i, aby były to same pozytywne wspomnienia – warto skorzystać z zajęć z nurkowania.

Pomyśl o tym przed nurkowaniem

Nie mając żadnego doświadczenia, warto przed takimi zajęciami zadbać o kilka kwestii. Poniższa lista z pewnością ułatwi Ci to zadanie.

Zapewne pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy pomyślimy o nurkowaniu to sprzęt z nim związany – skafander, maska, płetwy. To zostawmy jednak póki co na boku, może jeśli zakochasz się w tym sporcie, zapragniesz nurkować tam, gdzie tylko chcesz, będziesz mógł pomyśleć o tego typu zakupach.

Na pierwsze zajęcia z nurkowania w zasadzie nie musisz poczynić żadnych drogich zakupów, centrum nurkowania wypożyczy Ci całe niezbędne oprzyrządowanie. Ty zaopatrz się jedynie w wygodny strój kąpielowy, klapki i ręcznik, czyli jak na standardową wizytę na basenie. Ośrodek taki jak np.: https://ipadivers.com nie dość, że załatwi za Ciebie w zasadzie wszystko, zagwarantuje także niezapomniane wspomnienia. Warto więc na pierwszą przygodę z nurkowaniem wybrać ten kierunek.

Przed zajęciami poćwicz też pływanie różnymi stylami. Nawet jeśli Twoje umiejętności są na niezłym poziomie, warto dla odświeżenia sobie wiedzy, wybrać się przed wyjazdem na basen i przepłynąć kilka długości różnymi stylami. To pozwoli ocenić, w jakim stanie jest Twoja kondycja, a odgrywa ona sporą rolę w przypadku pierwszego zanurzania się poniżej kilku metrów.

Nie musisz kupować specjalnych książek, ani w żaden merytoryczny sposób przygotowywać się do zajęć. Ośrodek nurkowy wiedzę na temat oddychania pod wodą i techniki traktuje bardzo poważnie, więc z pewnością nie zanurzysz się w głębinie, zanim nie opanujesz niezbędnej teorii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*